Na co dzień

Okres letni to doskonały czas na podróż do pracy w zgodzie z ekologią.

Najbardziej popularną alternatywą dla samochodu jest rower. Pod warunkiem, że od domu do miejsca pracy nie dzieli Cię kilkadziesiąt kilometrów, jest to rozwiązanie o niezliczonej ilości zalet. Pamiętajmy, jazda na rowerze to sport. Można zatem połączyć przyjemne z pożytecznym. Chronimy środowisko, a przy tym poprawiamy swoją kondycję i kształtujemy sylwetkę 🙂 Ponadto oszczędzamy pieniądze wydawane na paliwo, a przede wszystkim bez trudu omijamy korki,  które tak wielu z nas utrudniają i  wydłużają czas dojazdu do pracy. Nie tracimy również cennego czasu na poszukiwania miejsca parkingowego. Co więcej, możemy zrelaksować się przed trudem pracy i nabrać siły na kilka godzin spędzonych za biurkiem.

rower

http://www.biurco.pl/galeria-news/2013-04-rower.png

A co jeśli nie posiadacie roweru?  Nie musi to stanowić problemu. W Warszawie ogromną popularnością  cieszy się miejska wypożyczalnia rowerów Veturilo. Za drobną opłatą możecie przemierzać całe miasto (szczegóły http://www.veturilo.waw.pl/)

Ciekawostka! Czy wiecie, że w niektórych europejskich krajach dojazd od pracy rowerem jest premiowany dodatkowym wynagrodzeniem? Bardzo nam się podoba taka nagroda 🙂

Alternatywą godną uwagi jest wybranie dojazdu na rolkach. Aby w taki sposób podróżować musimy zwrócić uwagę na warunki drogowe oraz pogodowe. Nie mniej jednak to świetne rozwiązanie dla osób czerpiących przyjemność z ruchu, a sportowy tryb życia jest doceniany i modny.  Wiele osób docenia taki sposób przemieszczania się z uwagi na szansę wyciszenia się i przejazdu ulubioną trasą. Wystarczy zapakować do plecaka buty i korzystać z letniej aury. Duża dawka pozytywnej energii gwarantowana!

Tym, którzy z różnych powodów nie mogą korzystać z podróży rowerem czy na rolkach, proponujemy carpooling. To nic innego jak udostępnianie miejsca w swoim samochodzie dla innych pasażerów lub korzystanie z wolnych miejsc w autach innych kierowców.  Takie  rozwiązanie zapewnia oszczędność wydatków na paliwo oraz ochronę natury.  Jeden samochód na drodze zamiast trzech to aż dwukrotne ograniczenie niekorzystnego  wpływu tego środka transportu na środowisko.

car_for_web copy

http://polibuda.info/uploads/entry/carpool-bug.jpg

A Wy, w jaki sposób podróżujecie do pracy? Może macie inne propozycje chroniące nasze środowisko?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s