Certyfikat ekologiczny – czemu nie?

Współcześnie modne stało się dbanie o środowisko. Wzrasta świadomość ekologiczna wśród konsumentów, którzy preferują produkty wytwarzane w zgodzie z  naturą. To odpowiedni powód, aby zbudować opinię swojej firmy jako przyjaznej środowisku. Zatem warto zainwestować w certyfikaty ekologiczne, które potwierdzą zaangażowanie firmy na rzecz ochrony środowiska. Certyfikaty ekologiczne pozwolą zwiększyć konkurencyjność Twojej firmy na rynku i zbudować wizerunek firmy proekologicznej!

Certyfikaty ekologiczne i tytuły potwierdzające zaangażowanie przedsiębiorstwa na rzecz ochrony środowiska zdecydowanie podnoszą prestiż firmy. Informują konsumentów, iż produkty i usługi danej firmy wytwarzane są w zgodzie ze środowiskiem.

Najważniejszymi certyfikatami/znakami poświadczającymi działania proekologiczne w Polsce są:

  1. ISO 14001 „System zarządzania środowiskowego” – to obowiązująca i honorowana na całym świecie norma określająca reguły równowagi między zachowaniem rentowności i minimalizacją wpływu na środowisko naturalne.
  1. Tytuł „Firma przyjazna środowisku” – nadawany jest w konkursie Ekologicznym „Przyjaźni środowisku” organizowanym przez Centrum Wspierania Rozwoju Inicjatyw Pozarządowych pod patronatem honorowym Prezydenta RP. Tytuł ten poświadcza wysoki stopień dbałości o środowisko, a ponadto jest dobrze rozpoznawalny w kraju.
  1. Certyfikat „Zielone Biuro” – przyznawany jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Wyróżnia on firmy, instytucje, organizacje, które wprowadzają ekologiczne rozwiązania w swojej działalności, np. racjonalne gospodarowanie materiałami.Opis korzyści, kryteriów nadawania tego certyfikatu można znaleźć tutaj:
    http://czystybiznes.pl/pl/certyfikat-zielone-biuro

  1. System Ekozarządzania i Audytu EMAS – głównym założeniem systemu jest wyróżnienie tych firm lub organizacji, które wychodzą poza zakres minimalnej zgodności z przepisami i ciągle doskonalą efekty swojej działalności środowiskowej. Podstawowe zasady systemu określa rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS), uchylające rozporządzenie (WE) nr 761/2001 oraz decyzje Komisji 2001/681/WE i 2006/193/WE.
    CEDWJ

Zachęcamy wszystkich do ubiegania się o certyfikaty ekologiczne!

Czy posiadacie jakieś certyfikaty w swojej firmie, bądź planujecie zdobyć któryś z w/w certyfikatów?

Podzielcie się z mBiuro swoimi doświadczeniami w tym zakresie! 🙂 


Źródło:

https://www.akademiaparp.gov.pl/pigulka-wiedzy/207/certyfikaty-ekologiczne-dlaczego-warto-je-uzyskac

http://czystybiznes.pl/pl/certyfikat-zielone-biuro

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s