Kalendarz EKO Wydarzeń – październik 2014

mBiuro Warszawa stawiając na rozwój oraz ekologiczne rozwiązania przygotowało zestawienie TOP EKO wydarzeń – zachęcających do zaangażowania w eko lifestyle, pobudzających zmysły oraz kreatywność, nawet najbardziej zagorzałych anty-eko-niedowiarków. Poniżej zachęcamy do zagłębienia się w kalendarium:

images

Dobrą propozycją dla osób ceniących sobie Eko styl życia i stawiających na rozwój osobisty może być uczestnictwo w konferencjach i targach poświęconych tematyce specjalistycznej z dziedzin takich jak ochrona środowiska, recykling czy odnawialne źródła energii. Zapewne wiele z przedstawionych tam rozwiązań każdy z nas może wprowadzić do swojego własnego środowiska pracy czy domu.

Już dziś, 7 października, w Poznaniu w budynku przy ul. Roosevelta 20, odbywa się seminarium Inteligentne instalacje i rozwiązania w budownictwie. W związku z postępem technicznym i technologicznym w budynkach (w tych w których np. pracujemy) podnoszony jest stale standard, komfort pracy i życia. Celem seminarium jest pokazanie rozwiązań: Jak zoptymalizować i zbalansować parametry budynku? Jak dostosować budynek, aby był ,,inteligentny” i dostosowywał się do zmian środowiska zewnętrznego? Na te i wiele innych pytań będą odpowiadali specjaliści podczas bezpłatnego seminarium.

mleczne_butelki__Tejo_Remy

9 października w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbędą się II Mazurskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej w regionach Warmii i Mazur.

Targi Mazurskie maja na celu popularyzację wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, oraz prezentację korzyści nie tylko dla środowiska, ale i człowieka, jakie płyną z ich stosowania. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

W drugiej połowie października, a dokładnie 15 października, warto się wybrać do Gliwic. Odbędzie się tam  VII Forum Liderów Ochrony Środowiska. Tegorocznym tematem będzie efektywne zagospodarowanie odpadów produkcyjnych w przedsiębiorstwie, szczególna uwaga będzie poświęcona recyklingowi i technologiom odzysku odpadów poprodukcyjnych.

W stolicy w bezpośrednim sąsiedztwie naszego biura przy Nowogrodzkiej https://www.google.pl/maps/place/mBiuro+Warszawa/@52.227845,21.007173,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x471eccf2a49780ff:0x107a584df32fdb5c będzie można zaangażować się w Warszawskie Dni Elektrorecyklingu, które odbywać sie będą od 20 października do 21 listopada. Celem akcji jest zmobilizowanie i zmotywowanie mieszkańców Warszawy do zbiórki i segregowania zużytych urządzeń elektronicznych i elektrycznych. W poszczególne dni między 20 października a 21 listopada będą odbywały się wspólne zbiórki w szkołach, pokazy filmów, wystawy.

 

       meble-z-palet                                     EKO-DESIGN-na-Woli-prace-2

Czy wybraliście już swoje EKO wydarzenie ? 🙂

Reklamy

2 myśli nt. „Kalendarz EKO Wydarzeń – październik 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s