Coraz bardziej popularne e-książki

W ostatnim czasie dość często zauważamy tendencję do znaczącego wpływu technologii na sprawy życia codziennego. Nie dziwnym jest zatem, że w pracy, w zaciszu domowego ogniska czy też na urlopie, trudno jest nam obejść się bez ukochanego telefonu, laptopa czy tabletu.

big_sale

W kolejnym eko poście chciałybyśmy przedstawić jedno z najbardziej ekologicznych naszym zdaniem rozwiązań technologicznych XXI wieku – czyli e-book.

E-book czyli inaczej elektroniczna książka – do niedawna idea nie do pomyślenia. Jednakże przy dzisiejszym ekspresowym rozwoju technologicznym i wszechobecnemu zamiłowaniu do ekologii, słowo drukowane wypierane jest przez nowsze i wygodniejsze rozwiązania. Zgodnie ze słowami jednej z popularnych piosenek „zamienię Cię na lepszy model”  tradycyjna forma książki została zastąpiona przez jej elektroniczną siostrę –  w postaci audiobooka lub ebooka.

Musimy przyznać, iż audiobook jest świetną alternatywą dla typowych słuchaczy ! Osób, które posiadają zdolność wsłuchania się, dzięki którym możemy wyostrzyć zmysł słuchu i  nie męczyć oczu. Książka mówiona to również świetna propozycja dla osób niewidomych lub niezdolnych do czytania, umożliwiająca im zapoznanie się z wybraną literaturą.

ebook-reader_1347015824

Dla wzrokowców najlepszym rozwiązaniem będzie wspomniany ebook, niczym  zwykła książka przedstawione tylko na ekranie. Taką książkę w formacie elektronicznym możemy otworzyć nie tylko na komputerze, ale również telefonie, tablecie oraz dość świeżych specjalnych urządzeniach – czytnikach ebooków.

ebook3

Nieskrywaną ogromną zaletą literatury elektronicznej jest PRZED WSZYSTKIM jej ekologia. Przelewając tradycyjną treść na plik cyfrowy, oszczędzamy ogromne ilości papieru. Tym samym chroniąc zielone płuca naszego świata ! Wśród wielu zalet ebook`ów odkryliśmy jeszcze kilka nowych :

  • nie zajmuje dużo fizycznego miejsca,
  • oszczędność dla środowiska,
  • możemy ją mieć zawsze ze sobą (jest ogólnodostępna),
  • przede wszystkim – nie kurzy się !

Oczywiście jesteśmy w pełni świadome, że raczej nigdy nie będzie możliwe wyeliminowanie wersji papierowej książki, jednak mamy na uwadze to, iż zastąpienie jej formą elektroniczną, daje nam-mieszkańcom Ziemi wiele korzyści dla nas samych, ale przede wszystkim najwięcej dla naszej Matki Natury.

590c5c50a639d0d398a135fc0175eba4

Otwarcie przyznajemy, że książki elektroniczna to wspaniały wynalazek, oszczędzający nasze środowisko, ale również i wygoda dla nas samych. Jesteśmy w pełni świadomi faktu, iż tradycyjna wersja książki  – będzie miała zacne grono fanów i amatorów fizycznego posiadania jej w ręce. Jednakże w trosce o naszą planetę, warto jednak spróbować także książki XXI wieku.

My też znaleźliśmy swój unikalny sposób na oszczędność papieru – wprowadzając kompleksowe eko rozwiązanie jakim są http://mbiuro.com/e-faktury/. ! Wprowadzając w mBiuro ekologiczne rozwiązania, dokładamy małą cegiełkę , budując razem z innymi świadomymi eko-maniakami lepszy i zdrowszy świat 🙂

Reklamy

5 myśli nt. „Coraz bardziej popularne e-książki

  1. E-booki to świetna sprawa, można zgromadzić wszystkie ulubione ksiażki w jednym miejscu i wracać do nich kiedy tylko ma się na to ochotę:) Jestem bardzo za tym rozwiązaniem. Faktycznie wielką zaletą jest też to, że dzięki temu chronimy Ziemię 😉

  2. E-booki to dobra alternatywa dla tych wszystkich, którzy idą z duchem postępu, ale również dla tych, którzy dużo podróżują, a swoje ulubione książki chcą mieć zawsze pod ręką w jednym małym i kompaktowym miejscu. Mówimy „TAK” dla e-book’ów, ale jednocześnie nie ukrywamy, że jesteśmy wierne tradycyjnym wydaniom 🙂

    Tuż obok mBiuro Wrocław https://www.google.com/maps/place/mBiuro/data=!4m2!3m1!1s0x470fc274e8a5716f:0xeabf5a2892682321?gl=PL&hl=pl widziałyśmy wiele sklepów, które oferują bogaty wybór czytników e-book.

    Pozdrawiamy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s