Niższe rachunki za prąd dzięki aplikacjom?

Specjalne technologie informatyczne i innowacyjne aplikacje, które monitorują bieżące zużycie oraz sterują wybranymi obwodami elektrycznymi pomogą obniżyć zużycie energii nawet o 20 % 🙂

shutterstock_105421988

Ludzie z roku na rok co raz bardziej świadomi są, że należy obniżać zużywanie energii elektrycznej. Rozwój energooszczędnych rozwiązań wynika z rządowej liberalizacji prawa (m.in. konsumenci mogą łatwo zmienić dostawcę energii elektrycznej). Jednak rozwój rynku wymaga dodatkowej edukacji i wzrostu świadomości wśród klientów. Potrzebne są narzędzia, które umożliwiają tego typu rozwiązania. Dlatego też tworzone są co raz to lepsze aplikacje, które potrafią zmierzyć zużycie energii. Aplikacje przede wszystkim pozwalają obniżyć koszty poprzez monitorowanie bieżącego zużycia, przewidywanie z odpowiednim wyprzedzeniem zjawisk, które generują dodatkowe, wysokie koszty (przekroczenia mocy) i w konsekwencji wskazanie na zbędne obszary wykorzystania energii elektrycznej oraz automatyczne sterowanie wybranymi obwodami elektrycznymi.

Zainteresowanie jest coraz większe, a to wynika z coraz droższych i trudno dostępnych klasycznych surowców energetycznych, jak węgiel. Energia będzie coraz droższa, coraz trudniej dostępna, a narzędzia, które będą wykorzystywały możliwości obniżenia kosztów z tym związanych, będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem.

Przykładem  takiej aplikacji jet Homergy. Jest to bezpłatna aplikacja marki Bosch, dzięki której znacząco obniżysz zużycie energii. Poniżej przedstawiamy krótką prezentację aplikacji.

Zachęcamy do zainteresowania się tym tematem, bądźmy bardziej świadomi i wybierajmy rozwiązania, które dają nam dużo więcej możliwości obniżenia kosztów i ilości zużywanej energii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s